نوشته شده توسط : ali

ثبت شرکت در کانادا به چه صورت انجام میشود ؟  ما به شما نحوه ثبت شرکت در کانادا را خواهم گفت، به شما فرایند گام به گام ثبت شرکت در کانادا را توضیح خواهیم داد . چگونگی ترکیب شرکت و گزینه های ساختار دیگر کسب و کار مانند شرکت سهامی خاص و شرکت تعاونی و ….
مشارکت تجاری

یک کسب و کار متشکل (دقیقا مشابه یک شرکت) به عنوان یک نهاد قانونی است که جدا از مالکان و سهامداران آن می باشد.  کسب و کار کانادا می تواند در سطح فدرال یا ایالتی گنجانیده شود و من جزئیات بیشتری را در مورد آن خواهم گفت.

در حالیکه ادغام قانونی لازم نیست، می تواند معافیت قانونی خاصی برای صاحبان کسب و کار ایجاد کند، به طور بالقوه مسئولیت مالیاتی شما را کاهش دهد و مزایای دیگری دارد که می تواند به رشد تجارت آنلاین شما کمک کند.

 
مزایای ثبت شرکت در کانادا

مزیت اصلی تبدیل شدن به یک شرکت در کانادا، جدا از تعهدات شخصی و تجاری شما است. این بدان معنی است که شما نمیتوانید شخصا مسئول بدهی یا اقدامات شرکت باشید. بنابراین، اگر کسب و کار شما به سمت جنوب حرکت کند، امور مالی و دارایی های شخصی شما محافظت می شود. شما ممکن است این فکر را نکنید که نیاز به حفاظت در برابر مسئولیت دارید، اما اگر شما مسئول یک فرد هستید و مشتری شما را در نقض قرارداد معلق نگه می دارد، آیا می توانید به سرمایه گذاری شخصی خود را در معرض خطر برای برآورده کردن هرگونه ادعای مربوط به کسب و کار خود قرار دهید؟

مزایای دیگری که باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

    وجود مداوم : یک شرکت طول عمر نامحدود دارد؛ اگر شما کسب و کار یا سهامداران را می فروشید، کسب و کار ادامه خواهد یافت.
    مالکیت موجودیت تجاری قابل انتقال است : از آنجا که نهاد طول عمر نامحدود دارد، می توانید کسب و کار خود را به فروش برسانید و یا به راحتی آن را دنبال کنید.
    افزایش پول می تواند آسان تر باشد : کسب و کارهای ادغام شده می توانند سهام و عدالت را به منظور رشد رشد به فروش برسانند.
    مزایای مالیاتی:هر نمونه منحصر به فرد است، اما شرکت ها می توانند از کاهش کسری تجاری کانادا (۱۶٪ از اولین ۲۰۰،۰۰۰ دلار درآمد مشمول مالیات) بهره مند شوند. شما همچنین می توانید پرداخت های مالیاتی خاصی را لغو کنید و از قوانین مالیاتی جدید یا مقررات مالیاتی کمتری بهره مند شوید.
    اعتبار و ارزش کسب و کار خود را افزایش دهید : بسیاری از شرکت ها با قراردادهای فروش یا توافقنامه قرارداد با شرکت های غیر مجاز وارد نمی شوند. در این مورد، ادغام می تواند اعتبار و پتانسیل رشد شما را بهبود بخشد.

ثبت شرکت در کانادا و معایب گنجاندن

پول و کارهای کاغذی.  فرایند ادغام و مدیریت یک نهاد شرکتی می تواند برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک، به صورت اداری چالش برانگیز باشد، و نیاز به پرونده و حسابداری بیشتر از مالکیت شخصی دارد.

همچنین می تواند ضعف مالیاتی باشد زیرا ممکن است شما نتوانید هیچ کدام از اعتبارات مالیاتی شخصی که به عنوان یک کسب و کار غیرقانونی وجود دارد اثبات کنید.

اصطلاح “مسئولیت محدود” نیز چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد، برای مثال، اگر شرکت برای یک وام تجاری درخواست می کند اما دارایی های لازم برای تأمین آن را ندارد، وام دهنده ممکن است به دنبال تضمین های شخصی از صاحب کسب و کار باشد – که با آن وظایف آشکار را به ارمغان می آورد.
ادغام کسب و کار در کانادا

مرحله ۱: نام کسب و کار خود را انتخاب کنید

بسیاری از بازرگانان تجارت الکترونیک قبلا نام خود را برای فروشگاه آنلاین یا محصول خود دارند. مهم است که جستجو کنید تا ببینید که آیا نام در اسرع وقت در دسترس است. اگر هنوز یک کسب و کار ندارید، در تصمیم گیری در مورد نام تجاری مراقب باشید .

مرحله ۲: شماره کسب و کار (BN) یا NEQ فقط کبک

    شماره کسب و کار یک شماره حساب ۹ رقمی است که برای شرکت شما به دولت فدرال و ایالت استانی تعلق خواهد داشت. ثبت نامکنید
    NEQ (Quebec Enterprise Number) مورد نیاز است اگر شما در کبک ترکیب کنید. بیشتر بدانید.

مرحله ۳: تصمیم بگیرید که در فدرال یا استان باشید

تمام مشاغل در کانادا دارای گزینه ای برای ادغام فدرال یا استان هستند. ادغام فدرال به شما اجازه می دهد تا در همه ولايات و سرزمین ها با همان نام تجاری کار کنید، اما گران تر و کار کمی برای راه اندازی و نگهداری سخت تر است.

ادغام استان به احتمال زیاد برای اکثر صاحبان کسب و کار تجارت الکترونیکی خارج از کانادا کافی است.

    Incorporation فدرال:شما می توانید کسب و کار خود را به صورت فدرال با ثبت آنلاین (با ۲۰۰ دلار) یا پست الکترونیکی، فکس یا شخص (با ۲۵۰ دلار) ادغام کنید. اگر شما آماده هستيد، ميتوانيد به صورت آنلاین درخواست نماييد .
    ادغام استان:شما می توانید کسب و کار خود را با اکثر استان ها و سرزمین های آنلاین ترکیب کنید. جای تعجب نیست که هر یک فرایند متفاوت دارد. من تمام پیوندها را برای شما قرار داده ام، بنابراین انتخاب کنید که کدام منطقه شما می خواهید ثبت نام کنید:  آلبرتا ،  بریتیش کلمبیا ،  مانیتوبا ،  نیوبرانزویک ،  نیوفاندلند و لابرادور ،  مناطق شمال غربی ،  نوا اسکوشیا ،  نونوووت ،  انتاریو ،  PEI ،  کبک ،  ساسکاچوان ، یوکان .

مرحله ۴: ثبت نام برای GST / HST

اگر کسب و کارتان در مجموع درآمد کل ۳۰،۰۰۰ دلار یا بیشتر باشد، شما باید برای یک حساب GST / HST ثبت نام کنید. بسیاری از بازرگانانی که درآمد کمتری دارند داوطلبانه ثبت نام می کنند، زیرا هنگامی که شما یک حساب GST / HST دارید، می توانید مالیات هایی را که به عنوان شرکتی که توسط دولت بازپرداخت می کنید دریافت کنید. دریافت حساب GST / HST خود.

اگر کسب و کار شما در کبک ثبت نام شده است، شما باید با درآمد Quebec ثبت نام کنید .

توجه: هنگام تصمیم گیری در مورد ترکیب، همیشه قبل از اینکه به نتیجه گیری برسید، به دنبال مشاوره حقوقی باشید. اشتباهات می تواند بسیار پرهزینه باشد.
سایر ساختارهای تجاری کانادا برای در نظر گرفتن

با توجه به مزایا و معایب ادغام، به یاد داشته باشید که در هنگام ساختن کسب و کار شما، گزینه های دیگری وجود دارد. اینکه کدام یک را انتخاب می کنید واقعا بستگی دارد به اینکه آیا می خواهید تنها به آن بروید یا با شرکا یا همکاران خود بروید.

در اینجا سه ​​گزینه دیگر ساختار تجاری در کانادا وجود دارد:


بسیار آسان برای راه اندازی و اجرا می باشد، با حداقل مقدار کاغذ، محبوب ترین در میان صاحبان فروشگاه جدید تجارت الکترونیکی.

اساسا، تنها مالک است و نه یک نهاد حقوقی

مالیات بر کسب و کار در سال مالیات بر درآمد فردی شما پرداخت می شود و شما شخصا مسئولیت بدهی ها، اقدامات و وظایف کسب و کار شما را بر عهده دارید.
 
مشارکت در کانادا

رفتن به کسب و کار با یک دوست؟ به دنبال ترکیب منابع مالی؟ مشارکت ممکن است گزینه مناسب باشد. مانند یک شرکت خصوصی، بین شما و کسب و کار شما اختلاف قانونی وجود ندارد، اما این بدان معنا نیست که شما نباید پایگاه خود را به صورت قانونی پوشش دهید. با کمک یک وکیل اطمینان حاصل کنید که قرارداد مشارکت رسمی را برای محافظت از هر دو منافع خود و اطمینان حاصل کنید که یک طرح متقابل برای انحلال یا پیروی از کسب و کار باید هر دو شریک می خواهید حرکت کنید.

اگر مشارکت به طور مساوی بین شرکا تقسیم نشده باشد، شما ممکن است مشارکت محدودی را در کسب و کار در نظر بگیرید که به شما سهم سود را می دهد اما شما را از کنترل مستقیم یا مدیریت کسب و کار حذف می کند.

 

با یک مقایسه‌ی دقیق میان کشورهای توسعه‌یافته و در نظر گرفتن بسیاری از متغیرها ، جای تردیدی باقی نمی‌ماند که کشور پهناور کانادا یکی از برترین مقاصد مهاجرتی به شمار می‌ رود. کشوری که از پتانسیل‌های فوق‌العاده‌ای برای تحصیل، زندگی و کسب و کار برخوردار بوده و هر ساله پذیرای مهاجران متعددی از اقصی نقاط جهان است. شهرهای اصلی کانادا از حیث کیفیت زندگی و امکانات رفاهی، در ایده‌آل‌ترین شرایط ممکن هستند و به دلیل نرخ مهاجرپذیری بالایی که در طی سالیان طولانی داشته‌اند، فرهنگ شهروندی و احترام به انواع فرهنگ‌ها، در متن قانون و سبک زندگی آنها نهادینه شده است.

کانادا مساحتی به وسعت ۹.۹ میلیون کیلومتر مربع داشته و از طولانی‌ترین مرز ساحلی در میان تمامی کشورهای جهان برخوردار است. این کشور از ده استان و سه‌ ناحیه‌ی اصلی تشکیل شده. آلبرتا، اِدمُنتُن، بریتیش‌کلمبیا، مانی‌توبا، نیو برانسویک ، نیوفاوندلند و لابرادُر ، نُوا اسکاتیا ، اُنتاریو ، پرینس‌ ادوارد ‌آی‌لند ، کِبِک و ساسکاچوان ، استان‌های کانادا محسوب می‌شوند. در بین این استان‌ها، اُنتاریا ثروتمندترین‌شان بوده و پایتخت کانادا یعنی شهر Ottawa‌ را در خود جای داده است.

نوناووت، نواحی شمال غرب و یوکان، سه ناحیه‌ در نیمه‌ی شمالی این کشور هستند که منطقه‌ی پهناوری از خاک کانادا را در بر می‌گیرند و به علت سرمای شدید و شرایط سخت زندگی ، گزینه‌های چندان جالبی برای مهاجران نیستند.

 

استان کبک ، پهناورترین استان کانادا بوده و زبان رسمی آن فرانسه است. کبک از لحاظ سیاسی یکی از استان‌های مستقل کاناداست که برای جذب مهاجر، شرایط خاص خود را به دولت این کشور تحمیل کرده و اگر کبک را برای مهاجرت مد نظر دارید باید توجه داشته باشید که تسلط به زبان فرانسه، امتیاز فوق‌العاده مهمی در مهاجرت به این استان محسوب می‌شود.

بریتیش کلمبیا یکی از مهاجرپذیرترین استان‌های کانادا بوده و ونکوور هم که به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا شناخته می‌شود، در این استان واقع شده است. آب و هوای خوب و مناظر طبیعی چشم‌نواز، جزو مهمترین دلایل ایده‌آل بودن ونکوور و ویکتوریا و بطور کل استان بریتیش کلمبیا برای مهاجرت و زندگی هستند.

سه استان مانیتوبا، آلبرتا و سسکچوان هم به نوبه‌ی خود، نرخ مهاجرپذیری بالایی دارند. خصوصا مانیتوبا که از نظر پایین بودن شاخص بیکاری، جایگاه بسیار خوبی داشته و بدلیل رونق بالای صنایع استخراجی و معدنی، ظرفیت قابل توجهی در جذب نیروی انسانی دارد.

یکی از اصلی‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور توسعه‌یافته که بعد از روسیه پهناورترین کشور جهان بشمار می‌رود، از طریق ثبت شرکت امکان‌پذیر است. ثبت شرکت در کانادا فرایند پیچیده‌ای دارد و  از روش‌های مختلفی قابل اقدام است.  اما جای هیچ‌گونه نگرانی نیست چرا که مشاوران ما آماده‌ی راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما هستند و قدم به قدم مراحل را برای شما آسان خواهند کرد. شرح تمام جزئیات ثبت شرکت در کانادا،‌ از مجال این نوشته خارج است، بنابراین فعلا به ذکر کلیات و نکاتی بسنده می‌کنیم و امیدواریم که مورد توجه‌تان واقع شود.

یکی از نخستین تصمیماتی که پیش از ثبت شرکت در کانادا، باید مد نظر قرار گیرد این است که ساختار قانونی بیزنس‌تان به چه صورت باشد. هر یک از ساختارهای کسب و کار، مزایا و کمبود‌های خاص خود را دارند و بصورت مطلق نمی‌توان در مورد برتری آنها نسبت به دیگری اظهار نظر کرد. در این شرایط، لازم است که نسبت به انواع بیزنس‌ها دید مناسبی پیدا شود تا بسته به شرایط فرد، بهترین تصمیم ممکن اتخاذ گردد.

در این نوشته، تمرکزمان را روی سه مورد از اصلی‌ترین ساختارهای موجود قرار می‌دهیم که عبارتند از : ۱- شرکت مالکیت انحصاری (Sole Proprietorships) ۲- شرکت مشارکتی (Partnerships) ‌و ۳- شرکت سهامی (Corporations)‌.

 
ثبت شرکت با ساختار مالکیت انحصاری

ثبت شرکت با ساختار مالکیت انحصاری (Sole Proprietorships) ، می‌توان گفت که این نوع شرکت، مرسوم‌ترین، ساده‌ترین و البته کم‌هزینه‌ترین ساختار بیزنس است که شما را به عنوان بنیانگذار کسب و کار، در جایگاه مالک و مسئول آن قرار داده و مسئولیت تمامی روادید و داد و ستد‌های آنرا بر عهده‌ی شخص شما می‌گذارد. در این روش، صاحب کسب یک خویش‌فرما (Self-employed) به حساب می‌آید و روی کلیه‌ی امور، تسلط و نظارت دارد. در این شرایط و از دیدگاه قانون شما و کسب و کارتان یک ماهیت واحد محسوب می‌شوید.

از حفظ سرمایه گرفته تا برقرار کردن زیرساخت‌ها و راه‌اندازی و پیشبرد کسب و کار، همه و همه به عهده‌ی خود فرد است و در قبال کلیه‌ی بدهی‌ها و تعهدات شرکت مسئول خواهد بود. تخمین و مدیریت ریسک، پرداخت تمامی قبوض و مالیات‌ها، انجام امور اداری شرکت و تمامی ضررها و منفعت‌ها متوجه شخص صاحب کسب و کار است. اگر یکی از طلبکاران در برابر وی اقامه‌ی دعوی کند، شکایت او علاوه بر سرمایه‌های شرکت، متوجه اموال شخصی‌ او هم خواهد بود. یا اگر فردی به دلیل استفاده از محصولات یا خدمات شرکت دچار آسیب و زیان شود، می‌تواند از صاحب شرکت شکایت کند. این حالت که اصطلاحا با عنوان «مسئولیت نامحدود» شناخته می‌شود، شاید اصلی‌ترین نقطه‌ ضعف ثبت شرکت به شیوه‌ی مالکیت (Sole Proprietorships) انحصاری باشد.

از منظر مالیاتی، انتخاب این ساختار بیزنس، روال‌های خاص خود را بهمراه دارد و درآمد خالص‌تان از شرکت، بخشی از درآمد شخصی شما بحساب می‌آید. چون همانطور که اشاره شد، در این ساختار فرد و کسب و کارش از دید قانون یک ماهیت واحد محسوب می‌شوند. تنها نیازمندی قانونی کسب و کار شما گرفتن یک سری لایسنس‌ها و مجوزهای مربوطه است که می‌تواند برای هر نوع بیزنسی تفاوت‌های جزئی داشته باشد. مثلا یک لایسنس GST/HST برای بیزنس‌های مرتبط با کالا و خدمات یا مجوز‌های شهرداری برای راه‌انداختن کسب و کار از منزل و از این قبیل موارد که طبیعتا بسته به اینکه شرکت شما در چه استانی از کانادا مشغول فعالیت است تفاوت خواهند کرد.

نکته‌ی دیگر در مورد اسم شرکت شماست که اگر بخواهید با نامی غیر از نام خودتان آنرا به راه بیندازید، نیازمند آن است که آنرا در استانی که محل کسب و کارتان است به ثبت برسانید. حتی برخی از استان‌ها از شما درخواست می‌کنند که در مورد اسمی که مد نظر دارید تحقیق کنید تا در آینده مشکلات حقوقی دامن‌گیر کسب و کارتان نشود. تاکید می‌کنیم که اگر اسم کسب و کارتان را دقیقا معادل با اسم خودتان قرار دهید نیازی به این مراحل وجود نخواهد داشت. اما اگر هر کلمه‌‌ای به اسم و فامیلان اضافه کنید مثل  اینکه اسمتان کامران پیرنیا باشد و بخواهید « Kamran Pirnia Services » را نام شرکت قرار دهید، نیازمند ثبت آن اسم در استان میزبان هستید.

 
ثبت شرکت با ساختار مشارکتی

ثبت شرکت با ساختار مشارکتی (Partnership) ، ثبت شرکت به شیوه‌ی مشارکتی به حالتی اطلاق می‌شود که دو یا چند نفر با مشارکت یکدیگر دست به راه‌اندازی کسب و کاری بزنند و برای اینکار، منابع خود را یکی کنند و در سود و زیان شرکت سهیم گردند. این شرکا معمولا برای انجام برخی از امور بیزنس نیروهای دیگری را استخدام می‌کنند ، اما در نهایت مدیریت و اداره‌ی بسیاری از فرایندها را خودشان بر عهده دارند و از لحاظ مالیاتی، خویش‌فرما محسوب می‌شوند. از این بابت و هم از این لحاظ که شرکای موسس شرکت، تمامی دارایی‌های کسب و کار را در اختیار دارند و بابت پیامدهای کالا و خدماتی که می‌دهند مسئولیت دارند، ثبت شرکت بصورت مشارکتی ، درست مانند مورد مالکیت انحصاری است. در واقع آنها هم، مشمول قانون «مسئولیت نامحدود» هستند و لازمه‌ی ثبت شرکتی با این ساختار کسب و کار نیز، گرفتن یک سری لایسنس‌ها و مجوزهای مربوطه است. یک لایسنس GST/HST برای بیزنس‌های مرتبط با کالا و خدمات یا مجوز‌های شهرداری برای کسب و کارهای خانگی ، درست مانند آنچه که در مورد ثبت شرکت از نوع مالکیت انحصاری ذکر شد.

لازم به ذکر است که در بیشتر حوزه‌های قضایی کانادا، دو نوع مشارکت مختلف به رسمیت به شناخته می‌شود. یکی General Partnerships و دیگری Limited Partnerships که در ادامه هر کدام را بصورت مختصر توضیح خواهیم داد. جنرال پارتنرشیپز به این قرار است که دو یا چند نفر به عنوان شریک، سکان یک شرکت را در دست می‌گیرند و تمام امور مدیریتی آنرا با یکدیگر سهیم می‌شوند. تمام آنها در برابر تعهدات شرکت، تا سقف مجموع دارایی و به اصطلاح آورده‌‌ی سرمایه‌ای که روی هم رفته داشته‌اند، هم بصورت مشترک و هم جداگانه مسئول هستند. در کل اینطور می‌توان گفت که هر شریک بطور کامل در برابر پیامد تصمیمات و اعمال هر یک از شرکا و مجموعه‌ی شرکت به عنوان یک ماهیت واحد مسئولیت دارد.

 
با وجودیکه برای مشارکت کلی یا همان General Partnerships تشریفات قانونی و ثبت و تشکیل پرونده‌ی خاصی در کار نیست، یک سری مقررات بخصوصی هر استان وجود دارد که بر چگونگی روابط شرکا با طرف‌های شخص‌ ثالث و یا در روابط شرکا با یکدیگر قابل اعمال است. بسیاری از افرادی که چنین شکلی از مشارکت را انتخاب و بصورت مشترک اقدام به تاسیس و ثبت می‌کنند، آگاهی درستی نسبت به این قوانین و مقررات ندارند و همین امر می‌تواند به بروز مشکلاتی برای آنها منجر شود. ما قویا توصیه می‌کنیم که در صورتی که تصمیم به ثبت شرکت در کانادا دارید، از راهنمایی یک مشاور حقوقی بهره‌مند و با راه و چاه این فرایند آشنا شوید.

و اما گفتیم که گونه‌ی دیگری که تحت عنوان Limited Partnerships وجود دارد که از تفاوت‌های ساختاری و حقوقی با شرکت‌های General Partnerships برخوردار هستند. در یک ساختار Limited هم تمامی شرکا صاحب دارایی‌های آن کسب و کار خواهند بود با این تفاوت که ممکن است مجموعه‌ی سهام‌داران شرکت از ترکیبی از همکاران General و Limited‌ تشکیل شده باشند. یعنی عده‌ای مسئولیت کامل و عده‌ای به میزان محدود در قید تعهدات شرکت قرار بگیرند. شرکا در ساختار  General Partnerships وظیفه‌ی مدیریت و سر و سامان دادن به کلیه‌ی امور شرکت را عهده‌دار بوده و در برابر تعهدات و بدهکاری‌های آن بطور کامل پاسخگو هستند. این در حالیست که می‌توانند، صاحب سهم بیشتری از سود شرکت باشند. از سوی دیگر شرکای Limited را داریم که مسئولیتی در قبال گرداندن کسب و کار نداشته و تنها آورده‌ی آنها برای کمپانی، سرمایه‌ایست که در میان گذاشته‌اند. بدین ترتیب و طبق قانون، آنها نسبت به بدهی‌ها و تعهدات شرکت، فراتر از آن میزان سرمایه‌ی خود، مسئول شناخته نمی‌شوند. سهم شرکا در ساختار Limited Partnership قابل انتقال بوده و در شرایطی که یک یا چند نفر از آنها قصد ترک این همکاری را داشته باشند، شرکای جدید قابل جایگزینی هستند.

 
ثبت شرکت سهامی در کانادا

شرکت‌ سهامی (Corporation) ، شرکت‌های سهامی یا Corporations شاید پیچیده‌ترین ساختار را میان کسب و کارها داشته باشند و هدایت و پیشبرد آنها دشوار و زمانبر باشد. با این وجود ممکن است به دلایلی و تحت شرایط بخصوص، ارزش بررسی را داشته و بهتر باشد که به عنوان یکی از گزینه‌ها مد نظر قرار گیرند. این ساختار دارای برتری‌هایی است که سایر موارد ذکر شده از آن برخوردار نیستند. یکی از بزرگترین این فواید امکان Limited Liability یا همان ثبت به عنوان مسئولیت محدود است که می‌تواند تعهد افراد را به سقف سرمایه‌ای که گذاشته‌اند محدود کند. بر خلاف ثبت شرکت به صورت مالکیت انحصاری و یا بصورت مشارکتی، در این ساختار اگر مشکلی پیشامد کند و کمپانی سهامی ورشکست شود، اموال و دارایی‌های شخصی سهامداران و صاحبان آن مشمول جبران خسارت نخواهند شد. چرا که کمپانی مورد نظر از زاویه‌ی قانون به عنوان یک ماهیت حقوقی مستقل شناخته می‌شود. این ماهیت درست مثل یک فرد حقیقی دارای حق و حقوق مشخص و تعریف شده‌ای بوده و می‌تواند صاحب ملک یا سرمایه باشد و یا پول قرض کند، مورد شکایت قرار بگیرد یا اقامه‌ی دعوی کند و در کل مانند فرد و ماهیتی مجزا از صاحبان خود عمل نماید.

دارایی ثبت شرکت سهامی در کانادا

یک شرکت سهامی باید حساب مستقل خود را داشته باشد و اینکه دارایی‌های شرکت نباید با دارایی‌های شخصی صاحبان و ذینفعان شرکت هیچگونه آمیختگی و همپوشانی پیدا کند. شرکتی که به عنوان شرکت سهامی ثبت می‌شود، باید دفاتر مالی مستقل خود را داشته و اظهارنامه‌ی مالیاتی جداگانه‌ای از اظهارنامه‌ی درآمدهای فردی صاحبانش ارائه کند. درحالیکه بسیاری از شرکت‌های سهامی، تنها توسط یک فرد در راس کار اداره می‌شوند، تعدادی جایگاه مهم دیگر هم وجود دارد. گروه اول سهامداران هستند که در واقع صاحبان شرکت به شمار می‌روند. آنها می‌توانند سهم خود از سود شرکت را بصورت سود سهام دریافت کنند و در هنگام انحلال شرکت، سهم خود را از دارایی‌های کمپانی برمی‌دارند. یکی از وظایف و اختیارات سهامداران انتخاب مدیرکل است که بر عملکرد کلی کمپانی نظارت دارد و سعی می‌کند سیاست‌های شرکت را در راستای منافع سهامداران پیگیری کند. مدیرکل شرکت شخصی است که اظهارنامه‌ی مالی شرکت را تایید می‌کند و بسیاری از تصمیمات حیاتی را در خصوص روند عملیات کمپانی می‌گیرد.

ثبت شرکت در کانادا در یک نگاه

ثبت شرکت در کانادا با ساختار Corporation یک سری مزایای مالیاتی قابل توجه دارد که باعث می‌شود این گزینه، با تمام پیچیدگی و دشواری‌هایش، ارزش بررسی و مطالعه را داشته باشد. نوشتار فعلی تا همین لحظه هم به درازا کشیده و تشریح جزئیات این موارد از گنجایش این مقاله خارج است. توصیه‌ی اکید ما به شما این است که با وکلای ما تماس گرفته و از آنها وقت مشاوره دریافت کنید تا بطور کامل در جریان مزایای ساختارهای مختلف قرار بگیرید و با پیش‌نیازهای دیگر ثبت شرکت در کانادا آشنا شوید.:: بازدید از این مطلب : 135
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 1 مهر 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali
 

دامنه ها
 

adakit.ir

almasshoping.ir     aliabad-samacollege.ir    persianissimo.ir       rashtcemetery.ir    kafetakhfif.ir          axnew.ir

iranmicronet.ir    astaraonline.ir    atenas.ir    ghorvehtvto.ir     concrete-day.ir


greencard-pro.ir   varshahid.ir   fllowers313.ir         polyethylenes.ir     boran-barzan.ir        chemaztapeh.ir

*************************************************************************

mersada.ir
 
 
****************************************************************
 
***********************************************************************
 
 
      
 
*********************************************************************
 
*************************************************************************
***********************************************************************

 asrejavanan.ir  buyshimmer.ir femalehours.ir arbbatarh.ir buy-best.ir

 ******************************************************************

bahalbaxx.ir  iranwebbase.ir pnn24.ir rao-co.ir   sisx.ir

*******************************************************************

adote.ir asnafkaraj.ir b8b.ir gorganblog.ir buyslim-patch.ir downloadmovies.ir e-fakhteh-a.ir
 
**********************************************************************
 Ansar83.ir  lovelykids.ir  mazinet.ir   galaxy-kids.ir  gilanjobs.ir   b-gharargah.ir
Bia2prozhe.ir  newsresan.ir     Yeganehcloob.ir  zibar.ir  Castledl.ir ddfsb.ir  Deckcha.ir:: بازدید از این مطلب : 198
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 شهريور 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali
 

دامنه ها
 

adakit.ir

almasshoping.ir     aliabad-samacollege.ir    persianissimo.ir       rashtcemetery.ir    kafetakhfif.ir          axnew.ir

iranmicronet.ir    astaraonline.ir    atenas.ir    ghorvehtvto.ir     concrete-day.ir


greencard-pro.ir   varshahid.ir   fllowers313.ir         polyethylenes.ir     boran-barzan.ir        chemaztapeh.ir

*************************************************************************

mersada.ir
 
 
****************************************************************
 
***********************************************************************
 
 
      
 
*********************************************************************
 
*************************************************************************
***********************************************************************

 asrejavanan.ir  buyshimmer.ir femalehours.ir arbbatarh.ir buy-best.ir

 ******************************************************************

bahalbaxx.ir  iranwebbase.ir pnn24.ir rao-co.ir   sisx.ir

*******************************************************************

adote.ir asnafkaraj.ir b8b.ir gorganblog.ir buyslim-patch.ir downloadmovies.ir e-fakhteh-a.ir
 
**********************************************************************
 Ansar83.ir  lovelykids.ir  mazinet.ir   galaxy-kids.ir  gilanjobs.ir   b-gharargah.ir
Bia2prozhe.ir  newsresan.ir     Yeganehcloob.ir  zibar.ir  Castledl.ir ddfsb.ir  Deckcha.ir:: بازدید از این مطلب : 211
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 شهريور 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali
 

دامنه ها
 

adakit.ir

almasshoping.ir     aliabad-samacollege.ir    persianissimo.ir       rashtcemetery.ir    kafetakhfif.ir          axnew.ir

iranmicronet.ir    astaraonline.ir    atenas.ir    ghorvehtvto.ir     concrete-day.ir


greencard-pro.ir   varshahid.ir   fllowers313.ir         polyethylenes.ir     boran-barzan.ir        chemaztapeh.ir

*************************************************************************

mersada.ir
 
 
****************************************************************
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 شهريور 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali
 

دامنه ها
 

adakit.ir

almasshoping.ir     aliabad-samacollege.ir    persianissimo.ir       rashtcemetery.ir    kafetakhfif.ir          axnew.ir

iranmicronet.ir    astaraonline.ir    atenas.ir    ghorvehtvto.ir     concrete-day.ir


greencard-pro.ir   varshahid.ir   fllowers313.ir         polyethylenes.ir     boran-barzan.ir        chemaztapeh.ir

*************************************************************************

mersada.ir
 
 
****************************************************************
 
***********************************************************************
 
 
      
 
*********************************************************************
 
*************************************************************************
***********************************************************************

 asrejavanan.ir  buyshimmer.ir femalehours.ir arbbatarh.ir buy-best.ir

 ******************************************************************

bahalbaxx.ir  iranwebbase.ir pnn24.ir rao-co.ir   sisx.ir

*******************************************************************

adote.ir asnafkaraj.ir b8b.ir gorganblog.ir buyslim-patch.ir downloadmovies.ir e-fakhteh-a.ir
 
**********************************************************************
 Ansar83.ir  lovelykids.ir  mazinet.ir   galaxy-kids.ir  gilanjobs.ir   b-gharargah.ir
Bia2prozhe.ir  newsresan.ir     Yeganehcloob.ir  zibar.ir  Castledl.ir ddfsb.ir  Deckcha.ir:: بازدید از این مطلب : 198
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 شهريور 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali

شرکت تعاونی شرکتی است از اشخاص حقیقی یا حقوقی که به منظور رفع نیازمندی های مشترک و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی اعضا از طریق خودیاری و کمک متقابل و همکاری آنان ، موافق اصولی که در قانون شرکت های تعاونی مصوب 9 / 4/ 1352 مصرح است ، تشکیل می شود.

بند هفتم ماده 20 قانون تجارت مصوب 1311 شرکت تعاونی را به دو دسته شرکت تعاونی تولید و شرکت تعاونی مصرف نموده است که در این راستا قانون تجارت شرکت های مذکور را این چنین تعریف نموده است :

شرکت تعاونی تولید :

شرکتی است که بین عده ای از ارباب حرف تشکیل می شود و شرکاء مشاغل خود را برای تولید و فروش اشیا یا اجناس به کار می برند.

شرکت تعاونی مصرف :

شرکتی است که برای مقاصد ذیل تشکیل می شود :
1. فروش اجناس لازمه برای مصارف زندگانی اعم از این که اجناس مزبوره را شرکاء ایجاد کرده یا خریده باشند.
2. تقسیم نفع و ضرر بین شرکاء به نسبت خرید هر یک از آن ها .
نمونه هایی از مهم ترین شرایط حاکم بر شرکت های تعاونی عبارتند از :
- شرکت تعاونی اعم از تولید یا مصرف ممکن است مطابق اصول شرکت سهامی یا بر طبق مقررات مخصوصی که با تراضی شرکاء ترتیب داده شده باشد تشکیل بشود.
- در صورتی که شرکت تعاونی تولید یا مصرف مطابق اصول شرکت سهامی تشکیل بشود حداقل سهام یا قطعات سهام ده ریال خواهد بود و هیچ یک از شرکاء نمی توانند در مجمع عمومی بیش از یک رای داشته باشد.
- شرکت تعاونی باید دارای اساسنامه باشد.
- شرکت تعاونی باید به ثبت برسد .برای ثبت شرکت تعاونی، لازم است که از طرف وزارت تعاون " مجوز ثبت " یا موافقت نامه تشکیل صادر شود.
- شرکت تعاونی، مانند شرکت تجاری، دارای شخصیت حقوقی است و دارایی آن، مجزا و مستقل از دارایی اعضاء می باشد.
- سرمایه شرکت تعاونی به سهام تقسیم می شود.
- نوع و مبلغ سهم را اساسنامه تعیین می کند.
- پرداخت قیمت سهام شرکت تعاونی، ممکن است نقدی یا غیرنقدی باشد. در هر حال موقع خرید، حداقل یک سوم بهای آن باید تادیه شود.
- از لحاظ سرمایه شرکت های تعاونی را می توان به دو دسته تقسیم کرد :
الف) شرکت هایی که تمام سرمایه آن به وسیله اعضا تامین می شود.
ب) شرکت هایی که قسمتی از سرمایه ( حداقل 51 درصد ) به وسیله اعضاء تامین گردیده و بقیه به وسیله نهادهای دولتی و عمومی در اختیار شرکت گذاشته می شود.
- حداقل تعداد اعضای شرکت تعاونی هفت نفر می باشد.
- شرکت تعاونی دارای مجامع عمومی مرکب از مجمع عمومی موسس که اولین مجمع عمومی عادی نامیده می شود، مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده می باشد.
- اداره امور تعاون طبق اساسنامه بر عهده هیات مدیره ای مرکب از سه ، پنج یا هفت نفر عضو اصلی؛ و دو ، سه یا چهار نفر عضو علی البدل است که از ین اعضاء برای مدت سه سال انتخاب می شوند.
- هیات مدیره مکلف است بلافاصله بعد از انتخاب، برای اداره امور و اجرای تصمیمات مجمع عمومی و هیات مدیره، فرد واجد شرایطی را از بین اعضای تعاونی و یا خارج از آن برای مدت سه سال به عنوان مدیرعامل انتخاب کند.
- شرکت تعاونی الزاماَ باید دارای بازرس ( واحد یا متعدد ) باشد. مدت بازرسی آن ها دو سال است.
- انحلال شرکت تعاونی با رای مجمع عمومی فوق العاده و یا با تصمیم وزارت تعاون محقق می گردد.
- خروج عضو از شرکت تعاونی اختیاری می باشد و نمی توان آن را منع کرد. همچنین مجمع عمومی می تواند با پیشنهاد هر یک از مدیران، اخراج عضو تعاونی را در صورت تحقق شرایط مقرر تصویب نماید.
- حداقل سرمایه در شرکت های تعاونی، نباید کمتر از ده درصد سرمایه گذاری مورد نیاز برای فعالیت موضوع تعاونی باشد.:: بازدید از این مطلب : 194
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 6 شهريور 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali

امروزه جهت فروش و صادرات هر نوع کالا و خدمات به برند تجاری نیاز داریم. برندها شناسه محصولات شما هستند که در صورت ثبت آن در صنف خود می توانید انحصار را در اختیار خود گرفته و اجازه استفاده و کپی برداری را از رقبای خود بگیرید.
برند در تمامی رشته های مشاغل مختلف با کالاهای متفاوت در زمینه های بازرگانی، تولیدی و خدمات قابل ثبت می باشد که می تواند به طور مستقیم بر روی کالای قابل عرضه اعتبار بخشی کند و انحصار و حمایت دولت را در پشتیبانی از صاحب برند به همراه داشته باشد.
نظر به اهمیت ثبت برند، امروزه تجار حساسیت زیادی نسبت به تعیین برند و ثبت آن نشان می دهند. از جمله برندهای قابل ثبت، می توان به انواع ماشين و ماشين های افزار ؛ انواع موتور ( استثناء موتور وسائط نقليه زميني) ؛ قفل وبست و حلقه های اتصال قطعات ماشين ها و قطعات انتقال قوه؛ لوازم و ابزاركشاورزی اشاره نمود .طبیعتاَ سوالات بسیاری در این زمینه وجود دارد از جمله اینکه :
- یک برند خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد ؟
- برای ثبت برند ماشین چه مدارک و شرایطی لازم است ؟
- مراحل ثبت برند ماشین چیست ؟
- چگونه می توانیم برندمان را جهانی کنیم ؟


خصوصیات یک برند خوب

1- از لحاظ قانونی، قابلیت پشتیبانی داشته باشد.
2- مشتری بتواند نام برند را به راحتی به حافظه خود بسپارد.
3- تلفظ نام برند باید ساده و روان باشد .
4- جلب توجه کند.
5- شناسایی و تشحیص آن کار دشواری نباشد.
6- مزایای استفاده از محصول را در خود داشته باشد .
7- پیام محصول و یا شرکت تولید کننده را به مشتری برساند.
8- موقعیت محصول را در میان محصولات رقیب مشخص سازد.

مدارک و شرایط لازم برای ثبت برند ماشین

الف) شرایط مورد نیاز :
علائم تجاری باید واجد شرایط ذیل باشند :
- موجب گمراه کردن مشتریان نگردد.
- باید جدید بوده، وجه تمایز داشته و ابتکاری باشد.
نکته : به منظور حصول اطمینان از عدم ثبت نام برند پیشنهادی خود می توانید به پایگاه های اینترنتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir مراجعه فرمایید. این سامانه از معتبرترین روش ها جهت استعلام برند می باشد.
ب) مدارک مورد نیاز :
1- اظهارنامه ثبت برند در 3 نسخه
2- نسخه اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالتنامه ، در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.
3- ارائه ده نمونه از علامت به صورت گرافیکی که با علامت الصاق شده روی اظهارنامه یکسان بوده و ابعاد آن حداکثر 10 در 10 سانتی متر باشد.اگر ارائه علامت به صورت گرافیکی نباشد ده نمونه از کپی یا تصویر علامت حداکثر در همین ابعاد و به نحوی که مرجع ثبت مناسب تشخیص دهد،ارائه خواهد شد.
درخواست کننده باید بر روی هر اظهارنامه یک نمونه از علامت را الصاق و آن را امضاء نماید . نمونه سوم در موقع ثبت بر روی صفحه مربوطه در دفتر ثبت و نمونه چهارم بر روی تصدیق ثبت الصاق می شود. علاماتی که برجسته یا گود در روی شیی ء نشان داده می شود بر روی کاغذ نفش خواهد شد. ابعاد نمونه نباید از ده سانتیمتر از هر طرف تجاوز کند.
بر روی هر نمونه الصاق شده به طریق بالا مهر شعبه ثبت شرکت ها و علایم تجاری و اختراعات زده می شود به طریقی که یک قسمت از مهر بر روی نمونه و قسمت دیگر بررو.ی صفحه قرار گیرد.
چنانچه مرجع ثبت نمونه علامت ارائه شده را مناسب تشخیص ندهد، تسلیم نمونه مناسب را درخواست می نماید.در هر حال،علامت باید به همان نحو که درخواست و ثبت می شود استعمال گردد.
4- در صورت سه بعدی بودن علامت،ارائه علامت به صورت نمونه های گرافیکی یا تصویر دو بعدی روی برگه به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد که همان علامت سه بعدی را تشکیل دهند،الزامی است.
5- مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم شود.
6- ارائه مدارک دال بر فعالیت در حوزه ذی ربط بنا به تشخیص مرجع ثبت.
7- نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و ارائه گواهی مقام صلاحیتدار،اتحادیه یا دستگاه مرتبط ،در صورتی که ثبت علامت جمعی مورد درخواست باشد.
8- مدارک مثبت هویت متقاضی
9- رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی
10- مدارک نمایندگی قانونی،در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی به عمل آید.
لازم به ذکر است ، چنانچه برند لاتین باشد یا ریشه عربی داشته باشد باید کارت بازرگانی داشته باشید.

مراحل ثبت برند ماشین

1- استعلام برند از لحاظ غیرتکراری بودن آن
2- ثبت اظهارنامه و ورود مشخصات مالک و برند و محصول یا محصولات مورد نظر و طبقات آن ها ( جهت ثبت برند 45 طبقه شغلی از سوی اداره مالکیت برای مشاغل مختلف در نظر گرفته شده است که در انتهای این مقاله به این موارد خواهیم پرداخت ).
3- تاییدیه اظهارنامه و یا رد آن و اقدام برای اصلاح اظهارنامه
4- ارسال مدارک لازم
5- تایید مدارک یا رد آن ها و اقدام برای اصلاح مدارک
6- تایید و درخواست آگهی در روزنامه رسمی
7- روزنامه رسمی نوبت دوم
8- اخذ گواهی ثبت برند
علامات تجاری که به ثبت می رسند تا مدت ده سال از تاریخ تنظیم اظهارنامه ، اعتبار ثبت دارند. با تقاضای مجدد صاحب علامت در پایان مدت، مجدداَ برای ده سال دیگر به حالت انحصاری باقی می مانند. ( در صورت عدم درخواست تمدید ثبت ظرف مهلت یاد شده، امکان درخواست آن ظرف مهلت 6 ماه پس از پایان اعتبار ثبت علامت ، با پرداخت جریمه تاخیر به میزان نصف هزینه ثبت علامت وجود دارد ، والا ثبت علامت از درجه اعتبار ساقط خواهد شد . )

ثبت برند بین المللی

ثبت بین المللی علائم تجاری ( سیستم مادرید ) در گام اول با ثبت ملی در اداره کشور مبداء صورت می گیرد.اقدام به درخواست ثبت بین المللی علامت تجاری صرفاَ از طریق اداره مالکیت صنعتی امکان پذیر است .بدین منظور می بایست در مرحله ی اول، فرم اظهارنامه علامت تجاری که شامل مواردی نظیر مشخصات علامت، لیست کالا یا خدمات مرتبط طبق طبقه بندی علائم تجاری است را تکمیل نمود و سپس به طور خودکار با تعیین کشورهای مورد نظر در سطح بین المللی انجام می شود
مدارک مورد نیاز جهت ثبت بین المللی نام و علامت تجاری به قرار ذیل است :
1- ارائه نامه درخواست جهت ثبت بین المللی علامت خطاب به اداره ثبت علایم تجاری با درج اسامی کشورهای مورد نظر
2- ارائه معرفی نامه بر روی سربرگ شرکت همراه با امضای مدیران و دارندگان حق امضا و با مهر شرکت برای اشخاص حقوقی و در صورت مراجعه وکیل رسمی ارائه وکالت نامه دادگستری
3- ارائه کپی مصدق شناسنامه و کارت ملی مدیران و دارندگان حق امضای شرکت و روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی و ارائه کپی مصدق شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقیقی و در صورت مراجعه به وکیل رسمی ارائه وکالت نامه دادگستری
4- ارائه اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران جهت رویت و کپی آن جهت رویت و کپی آن جهت ضبط در پرونده یا ارائه کپی مصدق گواهی ثبت علامت تجاری
5- تکمیل فرم مخصوص لاتین
6- ارائه برگ محاسبه هزینه ها
7- رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی اظهارنامه بین المللی
نکته : هزینه ثبت بین المللی بعد از تسلیم اظهارنامه به اداره مالکیت صنعتی بر مبنای تعداد طبقات و کشورهای مورد تقاضا به فرانک سوئیس به حساب  WIPOقابل پرداخت میباشد.

 لیست طبقه بندی علائم تجاری

طبقه ١ - مواد شيميائی مورد استفاده در صنايع ، علوم عكاسی و همچنين كشاورزی ، باغبانی و جنگلبانی ؛ رزين های مصنوعی پردازش نشده ، پلاستيكهای پردازش نشده ؛ كودهای گياهی ؛ تركيبات اطفاء حريق ؛ مواد آبكاری و جوشكاری فلزات؛ مواد شيميائی برای نگهداری مواد غذائی ؛ مواد دباغی ؛  چسب های صنعتي .

طبقه ٢- رنگ روغن ؛ جلا ؛ لاك ؛ مواد ضد زنگ زدگی و جلوگيری كننده از فاسد شدن چوب ؛ مواد رنگی؛ مواد تثبيت رنگ ؛ رزين يا صمغ های خام طبيعی ؛ فلزات به صورت پودر يا ورق برای نقاشان ساختمان ؛ چاپگرها و هنرمندان.

طبقه ٣- تركيبات سفيد كننده و ساير مواد مخصوص شستشوی لباس ؛ مواد مخصوص تميزكردن، براق كردن، لكه گيری و سائيدن ؛ صابون ، عطريات ، روغن های اسانس ، مواد آرايشی ؛ لوسيونهای مو ؛ گرد و خميردندان .

طبقه٤- روغن ها و گريس های صنعتی؛ روان كننده ها ؛ تركيبات گردگيری ، مرطوب كردن و جذب رطوبت ؛ انواع سوخت ( شامل سوخت موتور) و موادروشنائی، انواع شمع و فتيله چراغ.

طبقه ٥- مواد داروئی و بيطاری ؛ مواد بهداشتی برای مصارف پزشكی ؛  مواد رژيمی برای مصارف پزشكی ، غذای كودكان  ؛ انواع گچ شكسته بندی ، لوازم زخم بندی ؛ مواد پركردن دندان ، موم دندان سازی ؛  ضدعفونی كننده ها ؛ مواد نابودكننده حشرات موذی ؛  قارچ كش ، مواد دفع نباتات هرزه .

طبقه ٦- فلزات عادی و آلياژهای آنها ؛ مواد ساختمانی فلزی ؛ ساختمانهای فلزی قابل حمل ؛ مواد فلزی خطوط مجراهای فلزی گاوصندوق اجناس ساخته شده از فلزات عادی كه در طبقات ديگر ذكر نشده اند؛ سنگهای معدنی فلزات

طبقه ٧- انواع ماشين و ماشين های افزار ؛ انواع موتور ( استثناء موتور وسائط نقليه زميني) ؛ قفل وبست و حلقه های اتصال قطعات ماشين ها و قطعات انتقال قوه ( به غير از اتصالات و اجزائ انتقال قوه وسائط نقليه زمينی) ؛ لوازم و ابزاركشاورزی ( به استثنای ابزارهای دستی ) ؛ ماشين جوجه كشی .

طبقه ٨- انواع ابزار ولوازم دستی ( كه با دست كارمی كنند) ؛ سرويس كارد و قاشق و چنگال ، سلاح كمری، تيغ.

طبقه ٩- اسباب و آلات علمی،  دريانوردی، مساحی، عكاسی، سينمايی، بصری، وزن كردن، اندازه گيری، علامت دادن، كنترل ومراقبت (نظارت)، نجات و آموزش ؛ اسباب و لوازم هدايت ، قطع و وصل ، تبديل ، ذخيره سازی، تنظيم يا كنترل جريان برق،  آلات واسباب ضبط ، ماشين های فروش خودكار ومكانيسم دستگاه هايی كه با سكه كار مي كنند ،صندوق های ثبت مبلغ دريافتی،  ماشين های حساب ، تجهيزات داده پردازی و رايانه ای؛ دستگاه آتش نشاني .

طبقه ١٠- آلات وابزار جراحی،  پزشكی، دندانسازی وبيطاری، اندام های مصنوعی، دندان و چشم مصنوعی؛ اقلام ارتوپدی؛ مواد بخيه زنی

طبقه ١١- دستگاه های روشنائی، حرارتی، مولد بخار، طبخ ، خنك كردن ، تهويه، تامين آب بهداشتی

طبقه ١٢- وسايط نقليه ، دستگاه های حمل و نقل زمينی ، دريائی و هوائی .

طبقه ١٣- اسلحه گرم ؛ مهمات و انواع پرتابه ( از قبيل موشك، خمپاره و غيره) ؛ مواد منفجره؛ مواد وسايل آتش بازی
طبقه ١٤- فلزات گرانبها وآلياژهای آنها و كالاهائی كه با فلزات گرانبها ساخته شده يا با آنها روكش شده اند ودرساير طبقات ذكر نشده اند؛ جواهرات ، سنگ های گرانبها ؛ اسباب و لوازم ساعت سازی و زمان سنجی .

طبقه ١٥- آلات موسيقی .

طبقه ١٦- كاغذ مقوا و كالاهای ساخته شده ازآن ها كه در طبقات ديگر ذكر نشده اند ؛ مطاب چاپ شده ، مواد صحافی، عكس؛ نوشت افزار ؛ چسب برای مصارف تحريری يا خانگی؛ لوازم نقاشی؛ قلم مو نقاشی؛ ماشين تحرير و لوازم ملزومات دفتری ( به استثنای مبلمان) مواد آموزشي و تدريس ( به استثنای دستگاه ها)؛ موادپلاستيكی برای بسته بندی ( كه در سايرطبقات ذكر نشده اند) ؛حروف و كليشه چاپ.

طبقه ١٧- لاستيك ، كائوچو ، صمغ، آزبست ( پنبه نسوز) ، ميكا ( سنگ طلق) و كالاهای ساخته شده از اين مواد كه در طبقات ديگر ذكر نشده اند ؛ پلاستيك دارای شكل و قالب خاص برای استفاده در توليد ساير كالاها ؛ مواد بسته بندی،  در پوش گذاری،  انسداد و عايق بندی ؛ لوله های قابل ارتجاع غير فلزی .

طبقه ١٨- چرم و چرم مصنوعی و كالاهای ساخته شده از آنها كه در طبقات ديگر ذكر نشده اند؛ پوست حيوانات ؛ چمدان ؛ كيسه و كيف های مسافرتی؛ چتر، چترآفتابگير و عصا ؛ شلاق ؛ يراق و زين و برگ.

طبقه ١٩- مواد و مصالح ساختماني ( غير فلزی) ؛ لوله های غير فلزی سخت و غير قابل انعطاف برای استفاده درساختمان ؛ آسفالت ؛ قيرو قطران ؛ ساختمانهای متحرك غير فلزی، بناهای يادبود غير فلزی .

طبقه ٢٠- مبلمان و اثاثيه ، آئينه ، قاب عكس ؛ كالاهای ساخته شده از چوب ، چوب پنبه ،نی ،حصير ، شاخ ، استخوان، عاج، استخوان آرواره نهنگ ، صدف ،كهربا ،صدف مرواريد، كف دريا وبدل كليه اين مواد يا ساخته شده از پلاستيك ( كه در ساير طبقات ذكر نشده اند).

طبقه ٢١- ظروف خانگی يا لوازم آشپزخانه ( كه از فلزات قيمتی ساخت يا روكش نشده اند)؛ شانه وابر و اسفنج ؛ انواع برس و قلم مو ( به استثنای قلم موهای نقاشی ) ؛ مواد ساخت برس ؛ لوازم نظافت و تميزكاری؛ سيم ظرف شويی؛ شيشه كارشده يا نيمه كارشده ( به استثنای شيشه مورد استفاده در ساختمان ها) شيشه آلات ، اشياء ساخته شده از چينی و سفال كه در طبقات دیگر ذكر نشده اند.

طبقه ٢٢- طناب ، ريسمان ، تور ، چادر،  سايبان ، برزنت ( تارپولين ) ، بادبان وشراع ، کيسه و گونی كه در طبقات ديگر ذكر نشده است؛ مواد لایی و لايه گذاری و پوشال) به استثنائ لاستيك و پلاستيك ) ؛ مواد خام ليفی برای نساجی.

طبقه ٢٣- انواع نخ ورشته برای مصارف پارچه بافی و نساجی .

طبقه ٢٤- محصولات نساجی و پارچه ای كه درطبقات ديگر ذكر نشده اند؛ انواع روتختی و روميزی

طبقه ٢٥- انواع لباس و پوشاك ، پاپوش و پوشش سر.

طبقه ٢٦- انواع توری و قلاب دوزی روبان ، بند (نوار) حاشيه وقيطان ؛ دکمه قزن قفلی، سنجاق و سوزن ته گرد ؛ گل های مصنوعي .

طبقه ٢٧- انواع فرش ، قاليچه ، حصير وزيرانداز، لينويوم و ساير كف پوش ها، آويزهای ديواری ( غير پارچه ای).

طبقه ٢٨- انواع بازی و اسباب بازی؛ لوازم ورزشی و ژيمناستيك كه در طبقات ديگرذكر نشده اند ؛ تزئينات درخت كريسمس.

طبقه ٢٩- گوشت ،گوشت ماهی، گوشت طيور وشكار، عصاره گوشت؛ سبزيجات وميوه جات به صورت كنسرو ،خشك شده و پخته شده، انواع ژله، مربا وكمپوت ،تخم مرغ ،شیر و محصولات لبنی، روغن ها و چربی های خوراکی.
طبقه ٣٠ – قهوه ،چای، كاكائو، شكر، برنج ، نشاسته كاسار يا مانيوك ( تاپيوكا)، نشاسته نخل خرما) ساگو)، بدل قهوه ،آرد و فراورده های تهيه شده از غلات ،نان ،نان شيرينی، شرينی جات شيرينی يخی؛ عسل ، ملاس يا شيره قند، مايه خمير، گرد مخصوص شيرينی پزی يا پخت نان؛ نمك خردل ؛ سركه؛ انواع سس ( چاشنی ) ادويه جات ، يخ .

طبقه ٣١- محصولات كشاورزی، باغداری و جنگلبانی و دانه هايی كه در طبقات ديگر ذكر نشده اند ؛حيوانات زنده ؛ ميوه و سبزيجات تازه؛ بذر ؛ گياهان وگل های طبيعی؛ غذای حيوانات ؛ مالت ( جو سبز خشك شده ).

طبقه٣٢- ماء الشعير؛ آب های معدنی و گازدار و ساير نوشيدني های غير الكلی؛ آب ميوه وشربتهای ميوه ای؛ شربت و تركيبات مخصوص ساخت نوشابه.

طبقه ٣٣-.........................

طبقه ٣٤- تنباكو،  لوازم تدخين ؛ كبريت .

طبقه ٣٥- تبليغات ؛ مديريت تجاری؛ امور اداری تجارت ؛ كارهای دفتری و اداری .

طبقه ٣٦- بيمه؛ امور مالی، امور پولی، امور مربوط به معاملات املاك و مستغلات .

طبقه ٣٧- ساختمان سازی، تعميرو بازسازی، خدمات نصب.

طبقه ٣٨- مخابرات از راه دور.

طبقه٣٩- حمل و نقل ، بسته بندی و نگهداری كالاها؛ تهيه مقدمات و ترتيب دادن مسافرت ها .

طبقه ٤٠- بهسازی و عمل آوری مواد.

طبقه ٤١- آموزش و پرورش ؛دوره های كارآموزی و تعليمی؛ تفريح و سرگرمی، فعاليت هاي ورزشی و فرهنگی .

طبقه ٤٢- خدمات عملی و فن آوری و تحقيق و پژوهش و طراحي در اين زمينه ؛خدمات تجزيه و تحيل و تحقيقات صنعتی؛ طراحی و توسعه نرم افزار و سخت افزار رایانه ای .

طبقه ٤٣- خدمات عرضه اغذيه و نوشابه ، تامين مسكن و محل اقامت موقت.

طبقه ٤٤- خدمات پزشكی ، خدمات بيطاری، مراقبت های بهداشتی و زيبائی برای انسانها يا حيوانات ، خدمات كشاورزی ، باغداری و جنگلداری .

طبقه ٤٥- خدمات شخصی يا اجتماعی كه توسط ديگران برای رفع نيازهای افراد ارائه می شوند ، خدمات امنيتی برای محافظت از افراد ،اموال و:: بازدید از این مطلب : 201
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 6 شهريور 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali

چگونه یک نام تجاری یا برند بسازیم ؟ پس از ثبت برند و ثبت علامت تجاری خود شما نیاز به این دارید که علامت تجاری و برند خود را به همگان معرفی کنید .  بخش بزرگی از هنر بازاریابی ، کوشش در راه ساختن و پرورش‏ نام تجاری فرآورده است . فرآورده‏های بی‏نام را مشتری به چشم یک‏ کالا می‏نگرد و در آنجا تنها قیمت مطرح است پس برنده آن کسی‏ است که پایین ترین قیمت را دارد . البته ، برخورداری از نام تجاری‏ شناخته شده به تنهایی کارساز نیست. سوالاتی که در مورد ساختن نام‏ تجاری مطرح می‏شود عبارتند از : مفهوم آن نام چیست ؟ چه چیزی به‏ همراه دارد ، کارکرد آن چگونه است،چه انتظاری را برمی‏انگیزد؟ و چه میزان برتری بر فرآورده‏های مشابه می‏آفریند؟بنابراین اگر تنها بر خود نام تجاری تکیه شود،شکست در پی خواهد داشت.به همه جنبه های بازاریابی توجه نمایید، تک تک آنها را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی در کسب و کار شما برای مشتریان منحصر به فرد و جذاب است چه کارهایی است که شما بهتر از بقیه انجام می دهید. اگر این عوامل منجر به برتری در برابر رقبا می شود در این صورت توانسته اید پتانسیل منحصر به فرد خود را برای فروش شناسایی کنید. این پتانسیل ها عوامل اصلی و سودمندی هستند که منجر به موفقیت کسب و کار شما می شوند و باید هسته اصلی استراتژی تکامل نام تجاری شما را تشکیل دهند. بیشتر شرکت ها بر چند پتانسیل قدرتمندتر و قابل فهم تر تمرکز می کنند تا به سادگی پیام نام تجاری خود و مزایایی که دارد بیان کنند.

چگونه یک نام تجاری یا برند بسازیم

پتانسیل های منحصر به فرد سازمان شما برای فروش همان دلیلی است که مشتریان از شما خرید می کنند و ارزش نام تجاری شما را تعیین می کنند. البته عوامل تعیین کننده ارزش نام تجاری باید پویا بوده و با تغییرات بازار و شرایطی که پیش می آید هماهنگ باشند و استراتژی کسب و کار شما هم باید مطابق آن به روز رسانی شود. بعد از اینکه این این کار ها انجام شد باید مطمئن شوید که مشتریان شما این تغییرات را احساس می کنند و متوجه ارزش افزوده نام تجاری شما شده اند. این به معنای سازمان دهی همه عناصر بازاریابی برای افزایش ارزش و اعتبار نام تجاری شما است. پرسنل شما، محصولی که تولید می کنید، پیامی که در تبلیغات خود می دهید و حتی روش پاسخگویی به شکایات مشتریان، در این روند مهم و تاثیر گذارند. ساخت یک نام تجاری ارزشمند و قابل احترام نیاز به مقدار زیادی کار سخت و طاقت فرسا دارد و همچنین باید خود و کارمندان خود را به چنین روندی متعهد نمایید.

فراموش نکنید که یک نام تجاری یا برند در ذهن مشتری جای دارد. این مجموعه ای از افکار و احساسات درباره یک سازمان یا کسب و کار خاص، کالا یا خدمات است. یک سازمان می تواند برداشتی که از نام تجاری اش می شود را مدیریت کند اما هیچگاه بر این برداشت کنترل ۱۰۰ درصدی نخواهد داشت.

« یک نام تجاری همیشه در ذهن مشتریان وجود دارد »

یک نام تجاری با نشانی که بر روی محصولات و بسته بندی آنها قرار می گیرد به صورتی قابل لمس نمایش داده می شود و این به مشتریان اجازه می دهد به سادگی محصولی را که دارای هویت است شناسایی کنند. این کار می تواند به کمک رنگ، لوگو، شعار های تبلیغاتی و فونتی منحصر به فرد انجام پذیرد و باید برای هر کدام از موارد گفته شده کار کرد تا مجموعه آنها بتوانند تاثیرگذار باشند. نشان گذاری موفق یعنی اهمیت به ارزش و اعتبار نام تجاری

«نام تجاری ابزاری قدرتمند برای تاثیرگذاری است»

نام تجاری می تواند ابزار قدرتمندی برای تاثیرگذاری باشد اما بعد از اینکه یک نام تجاری ساخته شد برای ایجاد اعتماد نیاز به زمان قابل توجهی دارد. وقتی که تصویر ذهنی مشتری ساخته شد تغییر آن بسیار سخت است بنابراین باید از همان ابتدای تاسیس سازمان و ایجاد نام تجاری در راه درست قدم بردارید.:: بازدید از این مطلب : 264
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 مرداد 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali

علامت های غیر قابل ثبت : انتخاب نام علامت تجاری اهمیت بسیاری دارد ، از آنجاییکه برای ثبت علامت تجاری باید مقررات و قوانین کشور را در نظر داشت و همچنین چون در جمهوری اسلامی ایران باید به همگام ثبت برند و ثبت علامت تجاری بنا بر عرف و قوانین مربوطه مسائل شرعی و مذهبی را در نظر داشت ، بنابراین ثبت برند و علامت تجاری نیازمند رعایت اصول و شرایطی است که برای آن حکم فرماست. لذا انتخاب نام علامت تجاری نیاز به دقت و تفکر زیادی دارد.
علامت تجاری غیر قابل ثبت

علامت تجاری در موارد زیر قابل ثبت نمی باشند :

    اگر باعث جدا و متمایز شدن کالا ها یا خدمات این موسسه از خدمات موسسات دیگر نشود.
    ضد مسائل شرعی و نظم عمومی یا اخلاق پسندیده باشد
    باعث گمراهی و سردر گمی مراکز تجاری و عمومی در مورد مبدا جغرافیایی کالا ها و خدمات و خصوصیات آن ها شود.
    علامت تجاری نباید تقلید و یا بخشی از پرچم یا نشان مملکتی یا نام اختصاری یا نشان رسمی یک کشور باشد مگر اینکه با مجوز نهاد یا مقام صلاحیتدار کشور باشد
    علامت تجاری نباید شبیه یا گمراه کننده به علامت تجاری دیگر که همان کالا یا همان خدمات را در ایران ارائه می کنند باشد.
    علامت تجاری در صورت داشتن تشابه اسمی با علامت تجاری دیگر که خدمات آن ها مشابه نیست و معروف باشد و به مالک علامت قبلی لطمه وارد سازد.
    اگر علامت تجاری عین علامتی باشد که قبلاً ثبت شده یا اقدام شده است برای ثبت و باعث گمراهی و اشتباه شود.:: بازدید از این مطلب : 242
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 مرداد 1397 | نظرات ()
نوشته شده توسط : ali

adakit.ir

almasshoping.ir     aliabad-samacollege.ir    persianissimo.ir       rashtcemetery.ir    kafetakhfif.ir          axnew.ir

iranmicronet.ir    astaraonline.ir    atenas.ir    ghorvehtvto.ir     concrete-day.ir


greencard-pro.ir   varshahid.ir   fllowers313.ir         polyethylenes.ir     boran-barzan.ir        chemaztapeh.ir

*************************************************************************

mersada.ir
 
 
****************************************************************
 
***********************************************************************
 
 
      
 
*********************************************************************
 
*************************************************************************
***********************************************************************

 asrejavanan.ir  buyshimmer.ir femalehours.ir arbbatarh.ir buy-best.ir

 ******************************************************************

bahalbaxx.ir  iranwebbase.ir pnn24.ir rao-co.ir   sisx.ir

*******************************************************************

adote.ir asnafkaraj.ir b8b.ir gorganblog.ir buyslim-patch.ir downloadmovies.ir e-fakhteh-a.ir
 
**********************************************************************
 Ansar83.ir  lovelykids.ir  mazinet.ir   galaxy-kids.ir  gilanjobs.ir   b-gharargah.ir
Bia2prozhe.ir  newsresan.ir     Yeganehcloob.ir  zibar.ir  Castledl.ir ddfsb.ir  Deckcha.ir

 
 
 :: بازدید از این مطلب : 340
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 11 تير 1397 | نظرات ()